Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Συζητήσεις για BitCoin Mining

ΘΕΜΑ: 3 ερωτήσεις για το Bonus Bitcoin

3 ερωτήσεις για το Bonus Bitcoin 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #16203

• panosk
  • Το Άβαταρ του/της panosk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: -2
Είμαι καινούργιος στο Bonus Bitcoin και θα ήθελα να μου πείτε όταν πάω να κάνω withdraw, στο Withdrawal address και στο Password γράφω το e-mail και το password απο το ηλεκτρονικό μου πορτοφόλι;
Πως είναι δυνατόν να δώ σε πόσα $ αντιστοιχούν τα satoshi που έχω μαζέψει;
Μπορούν δύο λογαριασμοί Bonus Bitcoin (απο 2 υπολογιστές σε διαφορετικές πόλεις) να ρίξουν τα satoshi τους στο ίδιο ηλεκτρονικό πορτοφόλι;
Τελευταία διόρθωση: 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν από panosk.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

3 ερωτήσεις για το Bonus Bitcoin 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #16207

• funk
  • Το Άβαταρ του/της funk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 37
  • Κάρμα: 1
panosk έγραψε:
Είμαι καινούργιος στο Bonus Bitcoin και θα ήθελα να μου πείτε όταν πάω να κάνω withdraw, στο Withdrawal address και στο Password γράφω το e-mail και το password απο το ηλεκτρονικό μου πορτοφόλι;
Προφανώς
panosk έγραψε:
Πως είναι δυνατόν να δώ σε πόσα $ αντιστοιχούν τα satoshi που έχω μαζέψει;
www.btcsatoshi.com/
panosk έγραψε:
Μπορούν δύο λογαριασμοί Bonus Bitcoin (απο 2 υπολογιστές σε διαφορετικές πόλεις) να ρίξουν τα satoshi τους στο ίδιο ηλεκτρονικό πορτοφόλι;
Ναι, αλλά όχι συγχρονισμένα όταν πρόκειται για την ίδια faucet, θα φας ban
Τελευταία διόρθωση: 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν από funk.

3 ερωτήσεις για το Bonus Bitcoin 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #16211

• panosk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου. Για τις 2 πρώτες ΟΚ.
Την τρίτη δεν την κατάλαβα. π.χ. Έχω εγώ ένα λογαριασμό Bonus Bitcoin και έχει και ο γιος μου άλλο λογαριασμό Bonus Bitcoin που σπουδάζει σε άλλη πόλη. Αυτός μπορεί να "ρίξει" τα satoshi του δικού του λογαριασμού στο δικό μου ηλεκτρονικό πορτοφόλι;

3 ερωτήσεις για το Bonus Bitcoin 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #16212

• funk
  • Το Άβαταρ του/της funk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
Ναι μια χαρά μπορεί, αρκεί να μην χρησιμοποιείτε την ίδια faucet ταυτόχρονα, πχ και οι 2 στις 7:30.

Όλες οι faucets έχουν timer, σου λέει “τάδε” satoshi κάθε “τάδε” λεπτά.

Δεν τους ενδιαφέρει αν είσαι εσύ και ο γιος σου, ή εσύ και στα 2, αρκεί να μην χρησιμοποιείς καμία faucet ταυτόχρονα από 2 διαφορετικούς υπολογιστές με το ίδιο bitcoin wallet address.

Πρόσεξε το αυτό γιατί τα ban που πέφτουν από τις faucets είναι συγκεντρωτικά, δηλαδή αν σε καταχωρήσει μια στην λίστα με bad IPs, την ίδια λίστα την μοιράζονται πολλές faucets.

3 ερωτήσεις για το Bonus Bitcoin 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #16213

• panosk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
Εννοείς οτι δεν μπορούμε να ρίξουμε τα satoshi μας στο δικό μου ηλ. πορτοφόλι την ίδια χρονική στιγμή; Μπορώ εγώ να τα ρίξω τώρα και μετά απο 1 ώρα π.χ. μπορεί να τα ρίξει ο γιος μου;

3 ερωτήσεις για το Bonus Bitcoin 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #16214

• funk
  • Το Άβαταρ του/της funk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
Ακριβώς

Που έχεις κάνει το πορτοφόλι σου? Σε κάθε πορτοφόλι, μπορείς να έχεις πάνω από μια Bitcoin Wallet Address, για ψάξε το λίγο.

3 ερωτήσεις για το Bonus Bitcoin 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #16215

• panosk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
Το έχω κάνει στο www.coinbase.com/
Μετά απο πόσα λεπτά μπορούμε να ρίξουμε τα satoshi που το λέει.
Όταν λές "πολλές faucets" εννοείς τα site που "δουλεύουν" με satoshi όπως το Bonus Bitcoin;

3 ερωτήσεις για το Bonus Bitcoin 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #16233

• funk
  • Το Άβαταρ του/της funk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
Πάνο

faucets είναι όλες οι σελίδες που σου δίνουν satoshi για να δεις διαφημίσεις. Αυτό που σου είπα για την ban list ισχύει για όλες τις faucets. Αυτό συμβαίνει για προστασία της κάθε faucet από bots και άλλες κακγουριές.

Τα satoshi είναι απλώς μια υποδιαίρεση του bitcoin (όπως δολάριο/σεντ). Οτιδήποτε στέλνει/δέχεται Bitcoin, στέλνει/δέχεται και satoshi.

Στην περίπτωση σου, ανακάλυψες την Bonus Bitcoin, συνεννοήσου με τον γιο σου να την χρησιμοποιείτε διαφορετικές ώρες και είσαι ωραίος και ΟΚ.

3 ερωτήσεις για το Bonus Bitcoin 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #16234

• panosk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
Με τον γιό μου έχουμε διαφορετικούς λογαριασμούς. Πρέπει να χρησιμοποιούνται διαφορετικές ώρες;

3 ερωτήσεις για το Bonus Bitcoin 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #16235

• funk
  • Το Άβαταρ του/της funk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
troll, troll your boat

λωτους έφαγες και προκαλέσανε αμνησία ή περιμενεις να σε ταϊσουμε κιόλας?

3 ερωτήσεις για το Bonus Bitcoin 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #16236

• panosk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
Φίλε funk εγώ δεν προσέβαλα κανέναν. Έτσι όπως το γράφεις αυτό το νόημα βγαίνει . Απο τα παραπάνω συμπεραίνω ότι για να μην υπάρξει πρόβλημα κλειδώματος λογαριασμών αρκεί να μην ρίχνουν τα satoshi τους δυο διαφορετικοί λογαριασμοί στο ίδιο ηλεκτρονικό πορτοφόλι την ίδια χρονική στιγμή. Στο είπα και πάλι είμαι καινούργιος στα site αυτά και μπορεί να ρωτάω πράγματα που για σας είναι αυτονόητα. Δεν πειράζει πάντως όπως και να έχει το πράγμα εγώ σ' ευχαριστώ για το χρόνο που διέθεσες και για τις υποδείξεις σου.

3 ερωτήσεις για το Bonus Bitcoin 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #16273

• alex193
  • Το Άβαταρ του/της alex193
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 117
  • Κάρμα: 3
κοιταξε πανο ειναι λογικο να κουραστηκε ο funk...λοιπον...προς αποφυγην παρεξηγησεων...
..πρωτα απ'ολα εγω προσωπικα ευχαριστω τον funk για το χρονο που διεθεσε να σου εξηγησει ολα τα παραπανω...
...τωρα ...σχετικα πανο με εσενα και το γιο σου....
....εχετε διαφορετικους λογαριασμους στο συγκεκριμενο faucet...κατανοητο αυτο..
...και μαλιστα λες σε διαφορετικες πολεις...ακομα καλυτερα...αρα.....συμπερασμα...ΜΠΟΡΕΙΤΕ να μπαινετε οποιες ωρες θελετε και να κλικαρετε .....ακομα και κοινες ωρες....μιλαω για κλικαρισμα και μαζεμα satoshi.....
...τελειωσε αυτο...πιστευω διευκρινιστηκε....
....ερχομαστε τωρα στο θεμα του withdraw....παμε να κανουεμ τωρα δηλαδη cashout....
...καλο θα ηταν τα bitcoin address που χρησιμοποιειτε να ειναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ....θεωρω οτι ειναι λαθος να χρησιμοποιεισετε το ιδιο address....ισως δημιουργησει προβλημα....
...τωρα οπως σου εγραψε και ο funk σε ενα πορτοφολι μπορεις να εχεις διαφορες address.....και σιγουρα αυτο ισχυει και για εσενα....δηλαδη to coinbase σου δινει τη δυνατοτητα αυτη...
...τωρα θα σου εξηγησω πως μπορεις να βρεις αυτες τις addresses με ενα πολυ απλο τροπο..
...κανεις login στο coinbase wallet σου.....
...πηγαινεις στη διευθυνση επανω επανω στη σελιδα αφου συνδεθεις και γραφεις....coinbase.com/addresses.... πατας enter και αμεσως θα σου βγαλει καποια addresses τα οποια μπορεις να χρησιμοποιεις και ΟΛΑ ΑΥΤΑ τα διαφορετικα addresses θα πληρωνουν στο ιδιο πορτοφολι σου...
...επομενως κρατησε ενα εσυ...δωσε και ενα στο γιο σου να χρησιμοποιει και ετσι εισαστε πεναδουρα και οι δυο...μπορειτε να μπαινετε οποτε θελετε και να κλικαρετε καθως και να κανετε cashout μια και θα χρησιμοποιειτε διαφορετικο bitcoin address...
...εγινα κατανοητος????
Eργασια απο το σπιτι
Τελευταία διόρθωση: 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν από alex193.

3 ερωτήσεις για το Bonus Bitcoin 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #16288

• panosk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
Σ' ευχαριστώ πολύ alex για τη βοήθειά σου. Ήδη έφτιαξα τους διαφορετικούς λογαρισμούς (addresses) μέσα στο ίδιο ηλ. πορτοφόλι. Μιλάμε για κάτι "τραίνα" με συνδυασμό γραμμάτων και αριθμών. Το έδωσα το ένα στο γιό μου, το έβαλε στο withdrawal address (έτσι δεν είναι) και έριξε κάποια satoshi στον λογαριασμό μου τα οποία θα μπούν σε 24 ώρες απο ότι έλεγε το μήνυμα.
Όσον αφορά τον Funk είδες ότι και εγώ τον ευχαρίστησα Απόλυτα κατανοητό ότι μπορεί να κουράστηκε. Αλλά όπως και να το κάνουμε ρε φίλε ήταν κομματάκι απότομος. Δεν πειράζει όμως, απο την πλευρά μου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Υ.Γ. Το πεναδούρα πολύ μου άρεσε.

3 ερωτήσεις για το Bonus Bitcoin 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν #16291

• alex193
  • Το Άβαταρ του/της alex193
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 117
  • Κάρμα: 3
ωραια αφου ολα εγιναν σωστα χαιρομαι....ναι ετσι οπως το εκανες ειναι το σωστο..το συγκεκριμενο faucet Οντως πληρωνει μεσα σε 24 ωρες....αντε καλα κερδη...κλειδωνω το topic μια και δεν εχει νοημα να συνεχισει να ειναι ανοιχτο..
Eργασια απο το σπιτι
Τελευταία διόρθωση: 1 Χρόνος 8 Μήνες πριν από alex193.
loading...
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.332 δευτερόλεπτα