Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Εδώ θα γίνονται όλες οι συνομιλίες για τo Buxvertise

ΘΕΜΑ: Πρόβλημα με τα κέρδη!

Πρόβλημα με τα κέρδη! 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #5818

• gizo
  • Το Άβαταρ του/της gizo
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Junior Member
  • Κάρμα: 0
Γεια σας παιδιά ! Έχω παρατηρήσει το εξής φαινόμενο σε αυτήν την σελίδα αλλά και σε άλλες όπως Scarlet-Clicks και Twickerz. Ας το πάρουμε από την αρχή γι' αυτήν την σελίδα (Buxvertise), είμαι Buxer Monthly (Membership) και έχω νοικιάσει 60 referrals .Για όλα αυτά επένδυσα $14. Οι Referrals μου κάνουν περίπου 250-280 clicks την ημέρα και εγώ περίπου 13-16 clicks. Έχουν περάσει 20 μέρες και δεν έχω βγάλει τα λεφτά μου , ίσα ίσα που φτάνω τα $5 . Τι γίνεται? Πως σας φαίνεται? Ποια η γνώμη σας? Μήπως μας "δουλεύουν"? :S

Ευχαριστώ για κάθε απάντηση σας!
Eργασια απο το σπιτι
Βλέπεις λεφτά?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρόβλημα με τα κέρδη! 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #5820

• Salonika
  • Το Άβαταρ του/της Salonika
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: 1
gizo έγραψε:
Γεια σας παιδιά ! Έχω παρατηρήσει το εξής φαινόμενο σε αυτήν την σελίδα αλλά και σε άλλες όπως Scarlet-Clicks και Twickerz. Ας το πάρουμε από την αρχή γι' αυτήν την σελίδα (Buxvertise), είμαι Buxer Monthly (Membership) και έχω νοικιάσει 60 referrals .Για όλα αυτά επένδυσα $14. Οι Referrals μου κάνουν περίπου 250-280 clicks την ημέρα και εγώ περίπου 13-16 clicks. Έχουν περάσει 20 μέρες και δεν έχω βγάλει τα λεφτά μου , ίσα ίσα που φτάνω τα $5 . Τι γίνεται? Πως σας φαίνεται? Ποια η γνώμη σας? Μήπως μας "δουλεύουν"? :S

Καλημερα φιλε μου .Τι να σε πω σχετικα με αυτο? Εγω εκει εβαλα για αρχη 7 αμεσους ref 8α βαλω και αλλους σε λιγες μερες ειμαι καμια 15-20 μερες αν 8υμαμαι καλα και ειμαι στο 1.5 δολλαριο.Υποτι8ετε οτι οι ref που νοικιαζεις τα χρηματα που παιρνεις απο τα χτυπηματα τους πρεπει να ειναι πιο πολλα απο τα χτυπηματα των αμεσων ref.Και ερωτω.Αν ειχα 60 ΑΜΕΣΟΥΣ ref και οχι νοικιασμενους 8α ειχα αυτην την στιγμη απο οτι βλεπω πανω απο 15 δολαρια σε 20-25 μερες.Βαρια Βαρια 30 μερες.Και δεν 8α ξοδευα και 14 dollars.Eτσι?Οποτε μηπως συμφερει καλυτερα να βρεις Αμεσους παρα νοικιασμενους?

Ευχαριστώ για κάθε απάντηση σας!
Τελευταία διόρθωση: 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν από Salonika.

Πρόβλημα με τα κέρδη! 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #5823

• gizo
  • Το Άβαταρ του/της gizo
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Junior Member
Καλημέρα Salonika. Με άμεσους referrals πάντα θα έχεις μόνο κέρδος , εκτός και αν τους έχει αγοράσει . Επίσης μου είναι δύσκολο να βρω άμεσους referrals γιαυτό απλά νοικιάζω. Σε ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου! :)
Eργασια απο το σπιτι
Βλέπεις λεφτά?

Πρόβλημα με τα κέρδη! 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #5876

• erseke
  • Το Άβαταρ του/της erseke
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 320
  • Κάρμα: 7
Καλησπέρα φίλε gizo ,
Στο Buxvertise αν έχεις κάνει και την αναβάθμιση των 5$ του "Buxer" έχεις ένα κέρδος καθώς λαμβάνεις το 100% των κλικ τους. Όμως τώρα τελευταία έχει παρατηρήσει το φαινόμενο πως αρκετοί RR σταματάνε να κάνουν κλικ. Με αποτέλεσμα αυτό να μην είναι κερδοφόρο φυσικά.
Αν έχεις την συνδρομή του Buxer προσπάθησε να την κρατήσεις κάθε μήνα και να βγάζεις ίσα ίσα για μια απλή ανανέωση τους εργάτες σου και εν συνεχεία κάνε ανάληψη ότι μείνει ;)
Φυσικά και οι άμεσοι είναι χίλιες φορές καλύτεροι αυτό δεν το συζητώ έτσι :)
Eργασια απο το σπιτι

Πρόβλημα με τα κέρδη! 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #5881

• gizo
  • Το Άβαταρ του/της gizo
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Junior Member
Καλησπέρα erseke,
Έχω κάνει την αναβάθμιση που λες και απ΄ ότι υπολογίζω δεν θα πάρω ούτε τα μισά λεφτά που επένδυσα.Οι referrals μου μια χαρά κάνουν τα clicks !
Eργασια απο το σπιτι
Βλέπεις λεφτά?

Πρόβλημα με τα κέρδη! 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #5992

• erseke
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Moderator
Οι referral θα τα βγάλουν τα λεφτά τους και λίγο παραπάνω μέχρι το τέλος. Αν δεν σταματήσουν να κάνουν κλικ. Και επίσης και τα δικά σου κλικ (εκτός από τα fixed) σου πιστώνουν το 150% της αξίας τους. Οπότε βγάζεις και τα 5$ σιγά σιγά.
Επίσης μην ξεχνάς να μπαίνεις στο wheel of bux γιατί δίνει συχνά points. Μόνο ένα κλικ είναι. Και τα χρησιμοποιείς για να ανανεώσεις τους referrals. Με την πρώτη ευκαιρία τράβα και τα 5$ και μετά βλέπουμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα. Γιατί πραγματικά υπάρχουν πολλά παράπονα σε σχέση με την λειτουργία του site στην αρχή και με την τωρινή λειτουργία.
Και ένα τελευταίο tip . Όταν είσαι buxer και σχολιάζεις στο foroum παίρνεις bonus 1 πόντο για κάθε σχόλιο.
Άκυρο η μη οπότε με 100 σχόλια παίρνεις στην ουσία 0.10$ για το purchase balance για την ανανέωση των referrals.
Εγώ κάνω την ημέρα 20-50 σχόλια. Δεν είναι δύσκολο αν έχεις λίγο ελεύθερο χρόνο. Απλά πας σε αυτούς που ποστάρουν απόδειξη και τους λες "μπράβο" . (Δεν μας το απαγορεύει κανένας)
Αυτά για τώρα. Ξέρω πως το BuxVertise δεν είναι στα καλύτερα του και δεν το κρύβω αυτό. Αλλά προσπαθούμε να βρούμε διάφορους τρόπους για να "επιβιώσουμε" στο δύσκολο χώρο των ptc.
Eργασια απο το σπιτι

Πρόβλημα με τα κέρδη! 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #5995

• gizo
  • Το Άβαταρ του/της gizo
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Junior Member
Σε ευχαριστώ με βοήθησες αρκετά erseke μακάρι να πάνε όλα καλά. Τι παράπονα όμως υπάρχουν γι' αυτό το site? Γιατί νομίζεις ότι δεν επιβιώνουν?
Eργασια απο το σπιτι
Βλέπεις λεφτά?

Πρόβλημα με τα κέρδη! 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #6001

• erseke
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Moderator
Κοίτα,
Οι Rented Referrals στο BuxVertise και από την δική μου εμπειρία και από άλλες μαρτυρίες χρηστών σταματάνε να κάνουν κλικ μετά από διάρκεια 45-60 μέρες. Φυσικά αυτό δεν συμβαίνει με όλους έτσι αν είσαι τυχερός μπορεί να πάει και παραπάνω.
Με αποτέλεσμα λοιπόν η ανανέωση που κάνεις στους εργάτες όχι μόνο να αποδώσει αλλά αντιθέτως αν δεν κάνεις έγκαιρα ανακύκλωση θα σε ζημιώσει κ απο πάνω.
Και γιατί λέω ανακύκλωση και όχι να περιμένουμε 12 μέρες(για buxer) μέχρι να γίνει αυτόματα ανακύκλωση χωρίς κόστος?
Γιατί εδώ έχουμε το εξής κουφό(!)
Για να γίνει κάποιος εργάτης αυτόματα ανακύκλωση πρέπει να μην έχει κάνει κανένα κλικ ΑΠΌ ΤΗΝ ΗΜΈΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ "ΠΡΟΛΑΜΒΆΝΩ" (!) . Οπότε αν κάνει κλικ κανονικά και μετά από μερικές μέρες σταματήσει , δεν θα γίνει ποτέ αυτόματη ανακύκλωση.
Τώρα τελευταία έχουν ρίξει και τον μέσο όρο των κλικ των εργατών. Από το 5-7 σε καθημερινή βάση που ήταν στην αρχή. Τώρα έχει φτάσει στο 3-4 με αποτέλεσμα ίσα ίσα να βγάζουν τα έξοδα τους.
Αυτό λογικά θα το κάνουν γιατί δεν έχουν την οικονομική άνεση να μπορέσουν να αντεπεξέλθουν στα έξοδα, Και με αυτόν τον τρόπο προσπαθούν να τα βάλουν σε μια σειρά.

Ο Μόνος λόγος που κρατάμε το BuxVertise στις "υποσχόμενες" είναι ότι ακόμα πληρώνει χωρίς καθυστέρηση και χωρίς προβλήματα.
Και ελπίζουμε στο να γίνει ξανά όπως ξεκίνησε, Για να έχουμε καλύτερα και μεγαλύτερα κέρδη !
Eργασια απο το σπιτι
Τελευταία διόρθωση: 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν από erseke.

Πρόβλημα με τα κέρδη! 2 Χρόνια 10 Μήνες πριν #6072

• scaliotou
  • Το Άβαταρ του/της scaliotou
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Premium Member
  • Μια ζωη αγωνας
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
Φιλοι χαιρετω, συγνωμη εγραφα πριν λιγο με αγγλικα γραμματα απολογουμαι. Ναι προσεχω και εγω αυτο στο Buxvertise εχω 500 ΡΡ που κικαραν καπου 5 και πανω τωρα κατεβηκαμε και δεν με βλεπω να βγαζω τα χρηματα μου οου ενοικιασα. δεν θα βαλω αλλα λεφτα αλλα ουτε και θα ανανεωσω ΡΡ. Αυτοπληρωμη και βλεπουμε. Θα μεινω κανονικη Μπαξερ μηνα και αν σε 2 μηνες δεν γινει μπαχαλο τοτε οκ.....Ε ρε κακο........ :angry: :angry:

Πρόβλημα με τα κέρδη! 2 Χρόνια 9 Μήνες πριν #6107

• GREGORIOGR
  • Το Άβαταρ του/της GREGORIOGR
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • New Member
παιδια ο λογαριασμος δεν βγαινει.ας το παρουμε με αριθμους.αν εισαι golden το κλικ tou refferal εχει 0,001.ο refferal κοστιζει 0,15.
αρα 0,15/0,001=150κλικ το μηνα πρεπει να γινουν δια 30 μερες μας βγαινει μεσο ορο 5 κλικ και πανω πρεπει να εχουν ολοι.αρα δεν γινεται.

Πρόβλημα με τα κέρδη! 2 Χρόνια 9 Μήνες πριν #6213

• erseke
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Moderator
Έχεις απόλυτο δίκιο Gregoriogr. Πριν μερικές ημέρες τα έδινε αυτά τα κλικ. Τώρα έχει μερικές μέρες δεν τα δίνει. Ας ελπίσουμε να φτιάξουν τα πράγματα.
Eργασια απο το σπιτι
loading...
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.437 δευτερόλεπτα