Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Εδώ θα γίνονται όλες οι συνομιλίες για τo Clixsense

ΘΕΜΑ: Premium μετα απο ενα χρονο!!

Premium μετα απο ενα χρονο!! 7 Μήνες 5 Ημέρες πριν #21172

• panagiotisdhm
  • Το Άβαταρ του/της panagiotisdhm
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Junior Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 5
  • Κάρμα: 0
Κάνωντας τον απολογισμό ενος έτους ως premium member και γραμμενος σε downline του site εχουμε τα εξής:
Πατώντας καθημερινα όλες τις διαφημίσεις έβγαλα 44 $ "μικτά".Βγάζοντας τα 17 της συνδρομής μενουν τα 27.
Οπότε μιλάμε για 2.25$ καθαρά το μήνα. ?Νομίζω πως αυτο δεν είναι καθόλου συμφερον γι αυτο και δεν ανανεωνω την συνδρομή.
Ανοιχτός σε καθε συμβουλή και στρατηγική...
Τελευταία διόρθωση: 7 Μήνες 5 Ημέρες πριν από panagiotisdhm.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Premium μετα απο ενα χρονο!! 7 Μήνες 4 Ημέρες πριν #21173

• skymaster43
  • Το Άβαταρ του/της skymaster43
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Platinum Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 63
  • Κάρμα: 7
symfono.ta idia k se mena oute ego tha ananeoso

Premium μετα απο ενα χρονο!! 7 Μήνες 4 Ημέρες πριν #21174

• mikrosiroas
  • Το Άβαταρ του/της mikrosiroas
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Platinum Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 77
  • Κάρμα: 1
εμενα η αποψη μου ειναι οτι κανετε λαθος και οι δυο ειδικα που μετεχετε στον νταουνλαιν
χανετε το οτι πληρωνεστε απο ολα τα επιπεδα στην δικια σας την ανανεωση την βγαζετε στην ουσια απο την ανανεωση τον αλλον ατομον απο κατω σκαι εγω που ειμαι απο κατω σου εχω αλλα 20 ατομα απο κατω απο αυτα τα 8 ειχαν ανανεωση μια φορα αρα τα 8 ερω απο την δικια μου ανανεωση τα εβγαλα τωρα που δεν βλεπω το τον παναγιωτη εχω 7 απο τους οποιους 3 ξανα ανανεωσαν και 1 ανανεωσε για 2 χρονια
συνολο απο ολα τα επιπεδα 15 ευρω μεχρι τωρα
Τελευταία διόρθωση: 7 Μήνες 4 Ημέρες πριν από mikrosiroas.

Premium μετα απο ενα χρονο!! 7 Μήνες 4 Ημέρες πριν #21176

• span_andr
  • Το Άβαταρ του/της span_andr
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Senior Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
Παναγιώτη το βλέπεις λάθος το θέμα και δε λαμβάνεις διάφορες παραμέτρους υπ'όψιν σου.

Αρχικά το μεγάλο σου πρόβλημα ήταν ο markoulee2 που σου χάλασε το μεγαλύτερο ποσοστό εσόδων, αν θυμάμαι καλά τον είχες μέχρι Σεπτέμβρη που άρχισα τη συζήτηση στο downline περί αλλαγών sponsors, όταν το βελτιώσαμε αισθητά και παρακάμψαμε τους ανενεργούς. Από αυτό και μόνο έχασες σταθερά 10% από άμεσο ρεφ για το μισό της διάρκειας που είχες αγοράσει, το οποίο αφορά το μεταβλητό κόστος. Από σταθερό κόστος έχασες 2$ από την αναβάθμιση που δεν έκανε ο markoulee και 2$ από την πρώτη φορά που θα ξεπερνούσε τα 5$. Ήδη -4$, από τα οποία θα είχες αποσβέσει τη δική σου αναβάθμιση. Πλέον όμως έχεις τον grand, ο οποίος είναι ενεργός και στο έσωσε κάπως. Στις 19 Φεβρουαρίου λήγει το premium του, οπότε αν αναβαθμιστεί θα δεις από πρώτο χέρι πως θα ήταν τα +2$ αν είχε αναβαθμιστεί και ο markoulee.

Έπειτα σκέψου το γεγονός πως αν δεν είχες πάρει τη συνδρομή δε θα είχες κάθε μέρα 4-5 μεγάλες διαφημίσεις, για να βγάζεις τα 0.04-0.05 επιπλέον cents, τα οποία καλύπτουν πλήρως την απόσβεση της αναβάθμισης. Επιπλέον βλέπω πως έχεις βγάλει 4$ μέσω των premium πιο κάτω σου. Συνολικά χωρίς την αναβάθμιση θα ήσουν μείον 18-21$ σε σχέση με τώρα.

'Υστερα, θέλω να κάνω κάποιες παρατηρήσεις επί του ποσού που έβγαλες μέσα σε 1 χρόνο. Τα 44$ είναι τρομερά λίγα. Όποιος ασχολείται με ClixSense μόνο για 5 λεπτά κάθε μέρα, δηλαδή μπαίνει 1 φορά κάποια στιγμή μέσα στη μέρα για να πατήσει clicks, χωρίς να έχει ανοιχτό το Chrome ή Mozilla μαζί με το extension καθ'όλη τη διάρκεια που κάθεται σε υπολογιστή δε γίνεται να περιμένει μεγάλα κέρδη. Οι έρευνες δίνουν τρομερά κέρδη, οπότε αν χρησιμοποιούμε ClixSense μόνο για clicks δε κάνουμε κάτι αξιόλογο. Το ίδιο ισχύει και για τα tasks. Πόσες έρευνες ολοκλήρωσες; Πόσα tasks;

Σε αυτό το σημείο να αναφέρω πως έκανα tasks μόνο 1 μήνα όταν πρωτοξεκίνησα, αλλά έχω κάνει πάρα πολλές έρευνες. Έχοντας premium συνδρομή έβγαλα 115$ τον πρώτο χρόνο και ήδη έχω βγάλει 55$ διανύοντας το πρώτο τετράμηνο του δεύτερου έτους. Μέσα σε 1 τετράμηνο έβγαλα παραπάνω από όσα έβγαλες σε 1 χρόνο, οπότε έχεις τεράστιες προοπτικές βελτίωσης αν ασχοληθείς.

ΥΓ: mikrosiroas εγώ έκανα την αναβάθμιση για 2 χρόνια, αξίζει για κάποιον που ξέρει ότι θα ασχοληθεί, διότι έχω κέρδος 4$. Αγοράζοντας 2 αναβαθμίσεις ξεχωριστά θα έδινα 34$, ενώ τώρα έδωσα 30$ για τις δύο μαζί.
Από τα καλύτερα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mikrosiroas

Premium μετα απο ενα χρονο!! 7 Μήνες 4 Ημέρες πριν #21178

• panagiotisdhm
  • Το Άβαταρ του/της panagiotisdhm
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Junior Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 5
Κατ'αρχην να ξεκαθαρίσω πως με κανεναν σας δεν έχω κάποιο πρόβλημα απλα κουβεντα κανουμε.

span_andr : Σε κάποια σημεία έχεις δικιο,όμως πρεπει να σημειώσω πως :
1. Υπάρχουν ptc sites που βγάζεις κοντα στα 2 ευρω το μήνα χωρίς καμιά επένδυση,ασε που αν επενδύσεις σε rented referral βγαζεις αρκετά παραπάνω
2. Ανέφερες πως "αν " o markoulee ηταν καλύτερος,"αν " ανανεώσουν οι υπόλοιποι,"αν" κυνήγαγα τα offers (που συμμετείχα σε 90 έρευνες μεσα στο χρόνο και στις 72 με"εκοψε " το site) αν,αν.....
3. Μετα λοιπον απο ένα χρονο στο clixsense εξακολουθω να πιστευω πως με επενδυση σε member ,καθημερινή ενασχοληση,συμμετοχη στο downline τα 2 $ το μήνα είναι πολύ λιγα χρήματα...

υ.γ. Πάει και το paypal....

Ευχαριστω παντως για τις συμβουλές...
Τελευταία διόρθωση: 7 Μήνες 4 Ημέρες πριν από panagiotisdhm.

Premium μετα απο ενα χρονο!! 7 Μήνες 4 Ημέρες πριν #21179

• span_andr
  • Το Άβαταρ του/της span_andr
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Senior Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
Εννοείται κάνουμε κουβέντα, δεν είναι τσακωμός. Οι ερωτήσεις που έθεσα δεν ήταν για σένα προσωπικά, αλλά και για όποιον άλλο λέει πως βγάζει λίγα μέσω ClixSense αν πατά μόνο διαφημίσεις και δε κάνει κάτι άλλο. Από μία άλλη άποψη δες τις ερωτήσεις ως ρητορικές, διότι αντιπαρέθεσα και εμένα ως παράδειγμα που χωρίς tasks έβγαλα αρκετά χρήματα εντός ενός χρόνου.

Το αν του "markoulee" είναι τεράστια υπόθεση. Θα είχες βγάλει +10$ το ελάχιστο αν δε το είχε κόψει που έμεινες 6 μήνες χωρίς άμεσο ref. Αυτό στο λέω παρατηρώντας και σε εμένα τον johhnyforptc που ως άμεσος ref έχει αποδώσει 19.2$ μέσα σε 16 μήνες ή σε αναλογία περίπου 14,5$ το χρόνο. Δίχως αναβάθμιση θα είχα βγάλει 6$. Οι υπόλοιποι 4 ref σε χαμηλότερα επίπεδα σου όντως αναβάθμισαν, οπότε τα +4$ δεν είναι υπόθεση.

Στη συζήτηση συμμετέχω, διότι θεωρώ λανθασμένα τα δεδομένα που χρησιμοποιείς και παίρνουν λανθασμένη άποψη τα υπόλοιπα μέλη. Πάντως δες πως θα είναι σαν απλό μέλος και είναι δική σου επιλογή αν θα αναβαθμιστείς πάλι στο μέλλον.

ΥΓ: Το θέμα του PayPal είναι απολύτως αποδεκτό, γιατί όλοι δυσαρεστηθήκαμε. Ελπίζω με το skrill να φτιάξει το θέμα, μιας και είναι τρόπος πληρωμής στο NeoBux για να τα μεταφέρουμε εκεί.
Από τα καλύτερα:

Premium μετα απο ενα χρονο!! 7 Μήνες 3 Ημέρες πριν #21182

• velodim
  • Το Άβαταρ του/της velodim
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Premium Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 20
Να παραθεσω και την δικη μου εμπειρια. Εγγραφη 8/2/2016 και premium απο 11/8/2016, οποτε στο περιπου 6 μηνες απλο μελος και 6 μηνες αναβαθμισμενο. Τα στατιστικα μου

Καθαρο κερδος ενα χρονο περιπου 99-17=82$ ή 6,80$ ανα μηνα.
Kαι ολα αυτα χωρις να κανω παρα ελαχιστα grid και καμια task.
Mονο απο τα δικα μου κλικ 8,5$ σαν απλο μελος, 16$ σαν αναβαθμισμενο.
Εσοδα απο τους refferals 8,28$ (τυπικα ενας direct και 2 στο downline ενεργοι)
Mε ανεβασαν γενικα οι ερευνες, εκανα 82 σε ενα χρονο και εδωσαν 64,5$
Συμπερασμα: Απο τις περισσοτερες διαφημισεις λογω αναβαθμισης και απο τους ελαχιστους ρεφεραλς εβγαλα την ετησια συνδρομη. Οτι επιπλεον δουλεια κανεις απο εκει και περα ειναι καθαρο κερδος, ειδικα αν ξερεις καλα αγγλικα και συμπληρωνεις τασκ και παιρνεις και το daily bonus. Δεν ειναι ευκολο σαιτ και σαν τετοιο αν δεν δουλεψεις δεν θα σου δωσει κερδος, απλα πραγματα.
Την αναβαθμιση παντως θα την ανανεωσω ξανα το καλοκαιρι που ληγει.

Premium μετα απο ενα χρονο!! 7 Μήνες 3 Ημέρες πριν #21183

• italodisc
  • Το Άβαταρ του/της italodisc
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Platinum Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 75
  • Κάρμα: 3
loipon ta 10 dol apo ta 17 ta bgazeis apo tis 3 parapanw standard ads
ta ypoloipa kai me to parapanw apo tis anabatmiseis twn apo katw kai apo to daily bonus pou diplasiazetai
einai dynaton na skefteste an symferei h anabathmish ?

prntscr.com/e9zkys
loading...
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.497 δευτερόλεπτα