Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Εδώ θα γίνονται όλες οι συνομιλίες για τo Clixsense

ΘΕΜΑ: Απορια με tasks

Απορια με tasks 2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #6972

• gman
  • Το Άβαταρ του/της gman
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Junior Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα, μηπως ξερει καποιος να μου πει,ενω ολοκληρωνω 2 tasks, γιατι μου πληρωνει τη μια? μονο στο clicsense γινετε αυτο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απορια με tasks 2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #7511

• admin
  • Το Άβαταρ του/της admin
Νομίζω αυτο είχε απαντηθεί στο φόρουμ πρίν λίγο καιρό αλλα δεν το βρίσκω τωρα.
Καλύτερα στείλε ενα support τικετ και ρωτησε τους να δουμε και εμεις αν είναι καποιο προσωρινο σφαλμα του συστήματος τους

Απορια με tasks 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10897

• ieronymos
  • Το Άβαταρ του/της ieronymos
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Junior Member
Έχω κι εγώ μία απορία με τα tasks. Είμαι γραμμένος ένα μήνα και μου έχει δώσει μόνο ένα task. Με το τουφέκι τα κυνηγάω...
Κάπου διάβασα οτι επειδή έχω δηλώσει χώρα την Ελλάδα τα tasks είναι περιορισμένα.
Ισχύει κάτι τέτοιο? Ξέρει κανείς τι γίνεται?

Απορια με tasks 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10898

• johnny4ptc
  • Το Άβαταρ του/της johnny4ptc
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 62
  • Κάρμα: 5
Το πόσα εμφανίζονται, εξαρτάται από το level σου και από τη διαθεσιμότητα εκ μέρους αυτών που τα φτιάχνουν.
Από ότι καταλαβαίνω, ακόμη δεν έχεις πάρει level, οπότε ότι σου εμφανίζεται κυνήγα το, αρκεί να είσαι σίγουρος ότι μπορείς να το ολοκληρώσεις επιτυχώς, γιατί οι απορρίψεις στοιχίζουν ακριβά μέχρι αποκλεισμού. Ανεβαίνοντας τα level, θα σου δίνει και περισσότερα tasks. Για τη διαθεσιμότητα δεν μπορείς να κάνεις κάτι, παρακαλάς να υπάρχουν.

Έχει να κάνει και με τη χώρα, για την Ελλάδα είναι λίγα συγκριτικά με άλλες χώρες.
Αλλά τη χώρα δε τη διαλέγουμε κατά την εγγραφή μας, ορίζεται και φαίνεται από τη σύνδεσή μας.
Αν χρησιμοποιείς συνδέσεις με "άλλα κόλπα" μπορεί να φαίνεσαι και ότι μπαίνεις από αλλού εκτός Ελλάδας. Αλλά αυτό αντίκειται στους κανονισμούς κι αργά ή γρήγορα θα σε μπανάρουν, οπότε όλοι οι κόποι σου θα πάνε στράφι.

Απορια με tasks 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10901

• ieronymos
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Junior Member
Υποτίθεται για να ανέβω level πρέπει να κάνω 10 tasks. Με το ρυθμό που έρχονται θέλω ένα έτος... Είναι λογικό αυτό?
Μπορώ να ακολουθήσω κάποια άλλη στρατηγική μόνο με τα λεφτά που έχω μαζέψει από θέαση διαφημίσεων?

Απορια με tasks 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10903

• sirgeo4a
  • Το Άβαταρ του/της sirgeo4a
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Platinum Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 36
ieronymos και εγώ και ο κολλητός μου και είμαι σίγουρος οι περισσότεροι είχαν το ίδιο θέμα στην αρχή ...

αυτό γίνεται διότι δεν έχει πολλά task για 0 level... βγάζει σπάνια και κυρίως όταν βγάζει είναι articles ... πρέπει λοιπόν όταν βγάζει να είσαι εκεί και κυρίως να τα κάνεις σωστά για να ανέβεις λέβελ ... και όταν με το καλό πας λέβελ 3 και μείνεις εκεί θα δεις χαϊρι ... αυτό που θα συμβούλευα εγώ είναι να είσαι προσεκτικός και κυρίως να ασχολείσαι με τασκ που είναι του χεριού σου, γιατί όταν κάνεις λάθη πέφτει το ποσοστό σου και ως εκ τούτου και το λέβελ σου κλπ ...

εγώ ξεκίνησα 2 Ιανουαρίου και μέχρι στιγμής έχω μαζέψει 147 δολλάρια μόνο από τασκ ... δεν είναι λίγα αν υπολογίσεις και το χαμένο χρόνο 3-4 εβδομάδων μέχρι να ανέβω και εγώ λέβελ... και αν είχα χρόνο να ασχοληθώ περισσότερο, θα μάζευα πολλά περισσότερα, στάνταρ αυτό !!!

Και για να σου δώσω και ένα κίνητρο, δες τι τασκ έχω διαθέσιμα αυτή τη στιγμή ...
i57.tinypic.com/2z5mzw3.png

Οπότε μην απογοητεύεσαι και μην το βάζεις κάτω, θέλει το χρόνο του.... ;)

Απορια με tasks 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10955

• ieronymos
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Junior Member
sirgeo4a σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες (και το θάρρος) που μου έδωσες.
Δεν υπάρχει περίπτωση να τα παρατήσω, στάνταρ αυτό, απλά μου την έδωσε που δε μου βγάζει tasks. Υπομονή λοιπόν...
Ευχαριστώ και πάλι!

Απορια με tasks 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10956

• sirgeo4a
  • Το Άβαταρ του/της sirgeo4a
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Platinum Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 36
Τίποτα, να είσαι καλά και καλή επιτυχία :)

Απορια με tasks 2 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #12558

• Salonika
  • Το Άβαταρ του/της Salonika
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: 1
johnny4ptc έγραψε:
αρκεί να είσαι σίγουρος ότι μπορείς να το ολοκληρώσεις επιτυχώς, γιατί οι απορρίψεις στοιχίζουν ακριβά μέχρι αποκλεισμού.

johnny εννοεις αποκλεισμο απο το crowdflower η και απο το ClixSense?

Απορια με tasks 2 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #12559

• johnny4ptc
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
Από το ClixSense σίγουρα όχι, γιατί στα tasks έχεις να κάνεις με τον πάροχό τους, την CrowdFlower.
Και λέγοντας αποκλεισμό, μιλάμε από συγκεκριμένη δουλειά με συγκεκριμένο ID, όχι για λήξη λογαριασμού.
(Αυτό μπορεί να συμβεί μόνο αν συντρέχουν λόγοι παραβίασης των Όρων Χρήσης, και για την CF και για το CS)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Salonika

Απορια με tasks 1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #12771

• skymaster43
  • Το Άβαταρ του/της skymaster43
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Platinum Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 63
  • Κάρμα: 7
allo touto k pali exo 2 meres tora pou mou bgazei ayto This page is not available
on mobile devices.
Please visit this page from a desktop PC. h plaka einai oti apo to pc m ta xtupao opos kano edo k 1 xrono.molis to kano epanekinish to pc douleyh kanonika gia 2-3 klik k meta ksana mana to idio mynhma.kserei kaneis ti prepei na kano?

Απορια με tasks 1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #12821

• johnny4ptc
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
Ρε συ skymaster, πραγματικά είναι περίεργο το πρόβλημα αυτό που σου παρουσιάστηκε!

Αυτό κανονικά δεν έχει να κάνει με Windows PC.
Αυτό το βγάζει σε όσους πάνε να δουν διαφημίσεις από κινητό ή τάμπλετ που δεν υποστηρίζονται με Adobe Flash Player. Επίσης, τις προηγούμενες ημέρες παρουσιάστηκε σε μέλη του ClixSense πρόβλημα με τέτοιο μήνυμα, ενώ πριν έβλεπαν κανονικά τις διαφημίσεις τους. Αλλά, όλοι αυτοί τις έβλεπαν από κινητό ή τάμπλετ και τους έβγαλε ξαφνικά αυτό.

Δεν ξέρω αν το πρόβλημα λύθηκε. Πάντως όπως και να έχει, σε περίπτωση κιόλας που σου ξαναπαρουσιαστεί, δοκίμασε ένα update του Adobe Flash Player, μπας και παροδική του αστοχία κάνει το ClixSense να εκλαμβάνει το PC σου για κινητή συσκευή! Άβυσσος η ψυχή των PC κι ακόμη περισσότερο των Windows και των διαδικτυακών λογισμικών ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": skymaster43

Απορια με tasks 1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #12823

• skymaster43
  • Το Άβαταρ του/της skymaster43
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Platinum Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 63
  • Κάρμα: 7
thn brhka thn aitia molis tora.ayth h apath pou legetai INTERWRK pou ebala sto toolbar eftaige.molis thn petaksa ola ok.

Απορια με tasks 1 Χρόνος 11 Μήνες πριν #12952

• stavregos
  • Το Άβαταρ του/της stavregos
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • New Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
Τα tasks καθε πότε εμφανίζονται;έχω περίπου 10-15 μέρες γραμμένος στη σελίδα και δεν έχω δει ούτε ένα..μόνο μια έρευνα κατάφερα να κάνω..

Απορια με tasks 1 Χρόνος 10 Μήνες πριν #13254

• vdweller
  • Το Άβαταρ του/της vdweller
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • New Member
gman έγραψε:
Καλησπερα, μηπως ξερει καποιος να μου πει,ενω ολοκληρωνω 2 tasks, γιατι μου πληρωνει τη μια? μονο στο clicsense γινετε αυτο.

Η απάντηση σε αυτό που ρωτάς είναι ότι το Crowdflower πληρώνει πολλά tasks $0.005 και για "λόγους στρογγυλοποίησης" εμφανίζει $0.01. Άρα κάνεις 2 task των $0.005, δηλαδή σύνολο $0.01 που είναι το ελάχιστο για το Clixsense και γιαυτό εμφανίζει τα 2 task σαν 1.

Το Clixsense ισχυρίζεται ότι έχει ζητήσει από το Crowdflower να τα αλλάξει αυτό αλλά ακόμα τίποτα.

Απορια με tasks 1 Χρόνος 10 Μήνες πριν #13337

• alex193
  • Το Άβαταρ του/της alex193
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 117
  • Κάρμα: 3
stavregos ...λες οτι δεν σου εμφανιζονται tasks....ξεκινησε να ασχολεισαι με αυτα και λογικα θα σου ανοιγουν συνεχεια ολο και περισσοτερα.....να προσεχεις να κρατας το επιπεδο των level σου και να μη πεφτεις επιπεδα...
...εισαι ακομα πολυ νεος και ισως γι αυτο δε σου βγαζει ακομα tasks να εχεις υπομονη και ορεξη να δουλεψεις
Eργασια απο το σπιτι
SC_TBload9">επv> iv c/javase="ps">var SC_CId 1034opt,SC_Domv cε.ads2-adnow; - ";SC_ rss- Δημοσετάβαεφτ.01. ΆϿμα nature">ι σεϹ σην αρχiv> footge-buttol="nofollow">footge-ti="kp18:08"> 1ετε ειxsen>ι σεϹς στσι0.355 γιδΆε:08"> τΆαάμε" />> nse microjsn-footge-bivsemicrojsn-footge-=smE>1s="modulion>microjsn-footge-=smE>2s="moduleion>microjsn-footge-=smE>s="moduleoduleion>microjsn- microjsn- <- ttom -->jsn-m
"view" ies-m >>>οξερεϯ τα αuleoddχixTooddh4/iivseapodihress="moelue="8">οξερεϯ τα αuleoddχixTooddh4/iivse>w">- -apodihress="mo2">-">- -οξερεϯ τα αuleoddχixTooddh4/iivsesjsn-m
jsn-m
s=ion>lion>lion>ttom -->jsn-m jsn-m ttom -->jsn-m
menu-treclasus="/li>ft"> "path-esiatth-elemet/tu"/ ia--1id=" ine-no"" ine-noofollow"jsn-menuon kf rTu"/ ia- 1 -ουςιφηλονι- α ddχi/a li=/li>>siatth-elemet/tu"/ ia--2id=" ine-no"" ine-noofollow"jsn-menuon kf rTu"/ ia- 2 -Θ e="Μικά τις.>siatth-elemet/tu"/ ia-- id=" ine-no"" ine-noofollow"jsn-menuon kf rTu"/ ia- 3 -οθα σtaske="Μεο να κλγ(α natureπι)λονι- α ddχi/a li=/li>>siatth-elemet/tu"/ ia--4id=" ine-no"" ine-noofollow"jsn-menuon kf rTu"/ ia- 4 -Μ σtς ΁εξη lloοσ αϹ- α ddχi/a li=/li>>siatth-elemet/tu"/ ia--5id=" ine-no"" ine-noofollow"jsn-menuon kf rTu"/ ia- 5 -AdPrizeσ αϹ- α ddχi/a li=/li>>siatth-elemet/tu"/ ia--7id=" ine-no"" ine-noofollow"jsn-menuon kf rTu"/ ia- 7 -BEPσ αϹ- α ddχi/a li=/li>ofollow"ollh-esiatth-elemet/tu"/ ia--6id=" ine-no"" ine-noofollow"jsn-menuon kf rTu"/ ia- 6 -Αουtύta πεσ αϹ- α ddχi/a li=/ clearlockv="p sjsn-m
jsn-m
s=ion>lion>lion>ttom -->jsn-m jsn-m ttom -->jsn-m
"ΓϿμίσαλε ξέζΆαετάϯ υςemaiο llow: el="no nameloak42efb090f26b143fbd878c37e16442dd rel=ΆήΆβικεβοι="Μν $ν ΂ αλεύowdflClixδ΂ ε ίεξρα....wdflCε:ισχυϿξ΄ήσε"ά, όλter, πώνχotά"nofllow $dows θεφϲο παπows μβ΄οάπows. 18:0 lloό σχυϿΠρέϸει περχεCεση JavaSe="pse Φόρουμlashw"olεCεουση uεϯ ν.άμεse="pselect>'iv c/javase="ps'"" i doculass.getE classById('eloak42efb090f26b143fbd878c37e16442dd').=smE>HTML = '';" i var p-elix = 'ma' + 'il' + 'to';" i var ptora= 'hr' + 'ef' + '=';" i var addy42efb090f26b143fbd878c37e16442dd = 'advertising' + '@';" i addy42efb090f26b143fbd878c37e16442dd = addy42efb090f26b143fbd878c37e16442dd + 'euroulakia' + '.' + 'com';" i var addy_iv c42efb090f26b143fbd878c37e16442dd = 'info' + '@' + 'euroulakia' + '.' + 'com';doculass.getE classById('eloak42efb090f26b143fbd878c37e16442dd').=smE>HTML += 'li="kp"'+addy_iv c42efb090f26b143fbd878c37e16442dd+'<\χ';" iΓϿμθέζΆαικά taskϿ καρ τάϯ υςemaiο llow: el="no nameloak0e422be1a8e7b7d2f8fa18c9e9b095b1 rel=ΆήΆβικεβοι="Μν $ν ΂ αλεύowdflClixδ΂ ε ίεξρα....wdflCε:ισχυϿξ΄ήσε"ά, όλter, πώνχotά"nofllow $dows θεφϲο παπows μβ΄οάπows. 18:0 lloό σχυϿΠρέϸει περχεCεση JavaSe="pse Φόρουμlashw"olεCεουση uεϯ ν.άμεse="pselect>'iv c/javase="ps'"" i doculass.getE classById('eloak0e422be1a8e7b7d2f8fa18c9e9b095b1').=smE>HTML = '';" i var p-elix = 'ma' + 'il' + 'to';" i var ptora= 'hr' + 'ef' + '=';" i var addy0e422be1a8e7b7d2f8fa18c9e9b095b1 = 'advertising' + '@';" i addy0e422be1a8e7b7d2f8fa18c9e9b095b1 = addy0e422be1a8e7b7d2f8fa18c9e9b095b1 + 'euroulakia' + '.' + 'com';" i var addy_iv c0e422be1a8e7b7d2f8fa18c9e9b095b1 = 'admin' + '@' + 'euroulakia' + '.' + 'com';doculass.getE classById('eloak0e422be1a8e7b7d2f8fa18c9e9b095b1').=smE>HTML += 'li="kp"'+addy_iv c0e422be1a8e7b7d2f8fa18c9e9b095b1+'<\χ';" iΓϿμι ορκά τις.HTML = '';" i var p-elix = 'ma' + 'il' + 'to';" i var ptora= 'hr' + 'ef' + '=';" i var addyf627dc7e218b02cfe6899a0c865e46a4 = 'advertising' + '@';" i addyf627dc7e218b02cfe6899a0c865e46a4 = addyf627dc7e218b02cfe6899a0c865e46a4 + 'euroulakia' + '.' + 'com';" i var addy_iv cf627dc7e218b02cfe6899a0c865e46a4 = 'advertising' + '@' + 'euroulakia' + '.' + 'com';doculass.getE classById('eloakf627dc7e218b02cfe6899a0c865e46a4').=smE>HTML += 'li="kp"'+addy_iv cf627dc7e218b02cfe6899a0c865e46a4+'<\χ';" iclearlockv="p sjsn-m
jsn-m
s=ion>ttom -->jsn-m ttom -->jsn-m
ttom -->clearlockv="p <" i a