Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Εδώ θα γίνονται όλες οι συζητήσεις για το NEOBUX.

ΘΕΜΑ: Πόσα κερδίζει ένας GOLDEN με 500 Referrals

Πόσα κερδίζει ένας GOLDEN με 500 Referrals 1 Χρόνος 2 Εβδομάδες πριν #20020

• k1r1ak0s
  • Το Άβαταρ του/της k1r1ak0s
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • New Member
  • Κάρμα: 0
Λοιπόν, Επειδή είμαι έμπειρος NEOBUXER, έχω συνολικά ΟΥΤΕ 2 μήνες που είμαι γραμμένος εδώ, αυτό είναι ένα παράδειγμα που θα βγάλει πάνω-κάτω το κέρδος από 500 ρεφεραλς ενός Golden συνδρομητή ο οποίος έχει μέσο όρο 0,7 κλικ στις διαφημίσεις και έχει επεκτείνει όλους του referrals για 240 ημέρες, δηλαδή με 30% έκπτωση.

Από το μενού της βοήθειας του neobux, μπορούμε να υπολογίσουμε συνολικά τον τζίρο από 500 ρεφεραλς και όχι τα έξοδα από επεκτάσεις, ανακυκλώσεις κτλ.

Μηνιαίος τζίρος (30 μέρες):
Αν έχουμε 500 ρεφεραλς και μέ ΜΕΣΟ ΟΡΟ 0,7 κλικ στις διαφημίσεις τότε ο τζίρος είναι:

$3,5 τη μέρα
$105 το μήνα
$1.277,5 το έτος (365 ημέρες)

Αφαίρεση του κόστους επέκτασης των referrals:

Για να βγάλουμε το καθαρό κέρδος, αφαιρούμε το κόστος επέκτασης 240 ημερών των 500 ρεφεραλς:

500 ρεφεραλς Χ 1.18 (κόστος τους ενός ρεφεραλ στις 240 ημέρες) = 590 δολάρια!

Οι 240 μέρες, είναι 8 μήνες. Άρα για να βρούμε το μηνιαίο κόστος αυτού διαιρούμε το 590/8 = 73,75 κοστίζουν οι 500 ρεφεραλς τον μήνα!

Αφαίρεση κόστους Golden Συνδρομής:

Αν υποθέσουμε ότι δεν κερδίσαμε την Golden συνδρομή και ότι την πληρώσαμε κανονικά (90 δολάρια τον χρόνο) τότε πρέπει να αφαιρέσουμε και το κόστος συνδρομής. Άρα κάνουμε διαίρεση 90 δολάρια / 12 μήνες = 7,5 δολάρια τον μήνα.

Τελικά μηνιαία έξοδα:

73,75 δολάρια το κόστος των referrals
7,5 δολάρια το κόστος της συνδρομής
Ισούται με 81,25 δολάρια τα έξοδα μηνιαίως.

Τελικό καθαρό μηνιαίο κέρδος:

Είδαμε πιο πάνω ότι ο τζίρος τον μήνα είναι $105 ΜΕΙΟΝ 81,25 δολάρια τα έξοδα ΙΣΟΝ 23,75 δολάρια καθαρό κέρδος τον μήνα από 500 ρεφεραλς

Όπως θα είδατε, δεν υπολογίσαμε το κόστος των πιθανών ανακυκλώσεων που θα κάναμε στους ρεφεραλς, διότι πολύ απλά δεν μπορούν να υπολογιστούν και φυσικά δεν εργαζόμαστε στο Μαντείο των Δελφών .

Αλλά για να μπορέσουμε να φτάσουμε όσο γίνεται πιο κοντά στο πραγματικό καθαρό κέρδος, αυτά τα έξοδα τα ισοσταθμίζουμε με πιθανά κέρδη από adprize, points και τις έξτρα διαφημίσεις που βλέπουμε εμείς, πέραν τις πορτοκαλί. Φυσικά δεν βάλαμε κέρδη από άμεσους, διότι όλοι δεν έχουν άμεσους και δεν υπολογίσαμε πιθανά κέρδη από Mini jobs κτλ.

Συμπέρασμα:

Όπως βλέπετε, ακόμα και έτσι, το κέρδος είναι τελείως ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ. Μπορεί να υπάρχουν 1000 άτομα με ακριβώς τους ίδιους ρεφεραλς, και οι χίλιοι να βγάζουν διαφορετικά κέρδη. Και όλο αυτό γίνεται διότι τα κέρδη εξαρτώνται από πολλούς παράγοντες.
Άρα φίλοι μου το 23,75 δολάρια κέρδος μπορεί να γίνει περισσότερο αλλά και λιγότερο ανάλογα τον τρόπο διαχείρισης αλλά και της τύχης (μπορεί να κερδίσουμε golden συνδρομή, καλά χρηματικά Adprize κτλ)

Επίσης, δεν έβαλα τυχαία το 0,7 μέσο όρο στα κλικ, διότι από τα λεγόμενα των έμπειρων μέσα στο Neobux, αυτό είναι ένα ρεαλιστικό νούμερο. Μπορεί σε εσάς να είναι παραπάνω. Επειδή μιλάμε για πολλούς ρεφεραλς, ακόμα και 0,8 να γίνει το κλικ, ανεβαίνει αρκετά το μηνιαίο καθαρό κέρδος.

Τέλος να αναφέρω, ότι υπάρχουν συχνά πυκνά και οι εκπτώσεις που δίνει στις επεκτάσεις των Referals το neobux, που αν φερθούμε έξυπνα, μπορούμε να αυξήσουμε ακόμα περισσότερο το κέρδος. Όλα εξαρτώνται από την ιδιοσυγκρασία μας!
Ελπίζω να βοήθησα!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πόσα κερδίζει ένας GOLDEN με 500 Referrals 1 Χρόνος 2 Εβδομάδες πριν #20021

• gregorypaok
  • Το Άβαταρ του/της gregorypaok
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 23
  • Κάρμα: 1
Το 0,7 μου φαίνεται πάρα πολύ εμένα... στις αρχές είχα... ειδικά όταν δεν είχα και συνδρομη.... μετά την συνδρομή σταδιακά έπεφτε.... ακομη και με ανακύκλωση...τώρα μπαίνω μέσα με 0,5 περίπου μ.ο.

Πόσα κερδίζει ένας GOLDEN με 500 Referrals 1 Χρόνος 2 Εβδομάδες πριν #20024

• Grand1
  • Το Άβαταρ του/της Grand1
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 29
Φιλε μου, εγω με 300 Ρεφ. που ειχα, σαν απλο μελος ειχα μεσο ορο περιπου 1,1.
Με το που εκανα αναβαθμιση, σταδιακα και πολυ γρηγορα, ο μεσος ορος επεσε στο 0,5 / 0,6 με αποτελεσμα να δουλευω μηνες για να τους προεκτεινω, να βαζω δικα μου λεφτα και στο τελος να μεινω με 50 Ρεφ ( γιατι σταματησα καποια στιγμη να βαζω δικα μου λεφτα και τους προεκτεινα με οσα εβγαζα) και στο τελος αναγκαστηκα να μην ανανεωσω την συνδρομη, γιατι πολυ απλα εμπαινα μεσα.
Τελευταία διόρθωση: 1 Χρόνος 2 Εβδομάδες πριν από Grand1.

Πόσα κερδίζει ένας GOLDEN με 500 Referrals 1 Χρόνος 2 Εβδομάδες πριν #20025

• k1r1ak0s
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • New Member
Ξέρεις τι είναι αυτό που με απασχολεί περισσότερο; Ότι κανένας από τους πετυχημένους στο Neobux, δεν έχει βγει σε άλλα φορουμ ή sities να πει με αποδείξεις ότι είναι πετυχημένος και βγάζει τόσα. Tην επιτυχία την γνωρίζουμε μόνο μέσα από τα αυστηρά πλαίσια του επίσημου φόρουμ στο Neobux.

Γνωρίζω ότι αν δεν γίνεις ultimate δεν θα έχεις επιτυχία τόσο μεγάλη. Εγώ έχω ένα ατού όμως. Μπορώ να παίρνω άμεσους ρεφεραλς και γρήγορα.

Γενικά, όταν θα φτασω κοντά στα όρια ως στάνταρ μέλος, βασικα πρέπει να έχεις 250 και όχι παραπάνω διότι ανεβαίνει το κόστος τους, πιστεύω θα έχω και έναν ικανοποιητικό αριθμό από άμεσους. βλέπω όλα τα adprizes και γενικά είμαι υπομονετικός. Με αυτή την δύσκολη και αργή τακτική, θα προσπαθήσω να μην βάλω ούτε σεντς από την τσέπη μου. Να γίνω Golden είτε από adprize ή από points.
Ξεκάθαρος μου στόχος είναι να φτάσω να παίρνω ένα 5ευρω καθημερινά χωρίς να έχω δώσει φράγκο από την τσέπη μου. Δεν με ενδιαφέρει ο χρόνος που θα περάσει, ούτως η άλλως ασχολούμαι με το διαδίκτυο επαγγελματικά .
Τελευταία διόρθωση: 1 Χρόνος 2 Εβδομάδες πριν από k1r1ak0s.

Πόσα κερδίζει ένας GOLDEN με 500 Referrals 1 Χρόνος 2 Εβδομάδες πριν #20033

• mikrosiroas
  • Το Άβαταρ του/της mikrosiroas
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Platinum Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 77
ενα 5 ευρο καθημερινα μικτο μαλιστα οχι καθαρο θελεις 750 RR και golden και επενδυση απο την τσεπη σου σιγουρα η απο αλλο πορτοφολι (σαιτ ) να τα ριξεις εδω

Πόσα κερδίζει ένας GOLDEN με 500 Referrals 1 Χρόνος 2 Εβδομάδες πριν #20034

• k1r1ak0s
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • New Member
Από την τσέπη δεν βάζω τίποτα. Κάνω πείραμα και δεν υποκύπτω. Απλά άρχισα να δουλεύω τα Mini Jobs πολύ, επίσης, αυτή την στιγμή έχω 33 ενεργούς άμεσους referrals. Πιστεύω σε ένα χρόνο από τώρα. Θα έχει επιτευχθεί ο στόχος.

Πόσα κερδίζει ένας GOLDEN με 500 Referrals 1 Χρόνος 2 Εβδομάδες πριν #20039

• gregorypaok
  • Το Άβαταρ του/της gregorypaok
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 23
Χωρις να θέλω να σε αποθαρρύνω δεν είναι και τόσο εύκολα... με τα Minijobs δεν εχω ασχοληθει οποτε δεν ξέρω αν κάνουν τόσο μεγάλη διαφορά... αλλά με τα adprize είναι θέμα τύχης λένε,έχει τύχει να δω 2000ad prize Και να μην κερδισω ούτε πόντο... για τους άμεσους ρεφ, έχω μερικούς αλλά και αυτοί βλέπουν ότι και εγώ, ότι στην αρχη πάει καλά το πράγμα αλλά μετά στραβώνει ο μ.ο με αποτέλεσμα να το αφήνουν σιγά σιγά...

Και γω είμαι της άποψης αν δεν δεν δώσεις κάτι δύσκολα να βγάλεις 5$ τη μέρα...

Πάντως μακαρι να το πετύχεις....

Πόσα κερδίζει ένας GOLDEN με 500 Referrals 1 Χρόνος 2 Εβδομάδες πριν #20040

• Dark
  • Το Άβαταρ του/της Dark
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Premium Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 38
gregorypaok έγραψε:
Χωρις να θέλω να σε αποθαρρύνω δεν είναι και τόσο εύκολα... με τα Minijobs δεν εχω ασχοληθει οποτε δεν ξέρω αν κάνουν τόσο μεγάλη διαφορά... αλλά με τα adprize είναι θέμα τύχης λένε,έχει τύχει να δω 2000ad prize Και να μην κερδισω ούτε πόντο... για τους άμεσους ρεφ, έχω μερικούς αλλά και αυτοί βλέπουν ότι και εγώ, ότι στην αρχη πάει καλά το πράγμα αλλά μετά στραβώνει ο μ.ο με αποτέλεσμα να το αφήνουν σιγά σιγά...

Και γω είμαι της άποψης αν δεν δεν δώσεις κάτι δύσκολα να βγάλεις 5$ τη μέρα...

Πάντως μακαρι να το πετύχεις....

Προσωπικα εχω χάσει ολους τους DR.Το παρατήσανε ολοι :( Οσο για τους RR απο 373 εμειναν 18 ζωή νάχουν ;)
Τελευταία διόρθωση: 1 Χρόνος 2 Εβδομάδες πριν από Dark.
loading...
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.396 δευτερόλεπτα