Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Εδώ θα γίνονται όλες οι συζητήσεις για το Scarlet Clicks.

ΘΕΜΑ: Κάποιοι υπολογισμοί

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11452

• panosk
  • Το Άβαταρ του/της panosk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: -2
Καλησπέρα σας.
Έκανα κάποιους υπολογισμούς για το Scarlet και ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις μου μαζί σας. Είμαι μέλος του scarlet κανένα μήνα και αποφάσισα να επενδύσω το τεράστιο ποσό του 1,5$ και νοίκιασα 10rr για ένα μήνα. Για να συμφέρει η ενοικίαση πρέπει οι rr συνολικά να κάνουν 3.750 κλικ στον μήνα, δηλ. κάθε ρρ 375 κλίκ και στην ημέρα πρέπει κάθε ρρ να κλικάρι 12,5 φορές, και πάλι είσαι στα λεφτά σου, δεν βγάζεις κέρδος. Δεν το πολυβλέπω πάντως μέχρι τώρα να κλικάρουν με τα παραπάνω νούμερα οι ρρ. Αν είναι σωστοί οι υπολογισμοί τότε τι γίνεται;
Τελευταία διόρθωση: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν από panosk.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11456

• artista88
  • Το Άβαταρ του/της artista88
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 355
  • Κάρμα: 28
Ρε φιλε εσυ επενδυσες τις οικονομιες μιας ζωης....!! :P
Τα επαιξες ολα σε μια ζαριά...! :P
Προσεχε λιγο με τα οικονομικα ρισκα και συμβουλεψου και κανεναν ειδικο
αν εχεις εθισμο. :blink:
Ελαχιστο ποσο εξαργυρωσης $0.10 - Αμεσες Πληρωμες - Unique Script

.
Τελευταία διόρθωση: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν από artista88.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": skymaster43

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11459

• sirgeo4a
  • Το Άβαταρ του/της sirgeo4a
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Platinum Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 36
  • Κάρμα: 0
panosk αν δεν κάνεις upgrade το λογαριασμό για να κερδίζεις το 100% από τους RR, δεν πρόκειται να δεις χαϊρι γιατί τώρα κερδίζεις μόλις το 40%. Μπορεί στο σκαρλετ να είναι σταθεροί σχετικά οι RR (6-7 κλικ μ.ο.) αλλά αυτό δεν αρκεί για να είναι κερδοφόροι ώντας απλό μέλος .... οπότε ή μπαίνεις στο τρυπάκι να βάλεις φράγκα, ή μην ασχολείσαι με RR ... ;)
Τελευταία διόρθωση: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν από sirgeo4a.

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11460

• panosk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
sirgeo4a έγραψε:
panosk αν δεν κάνεις upgrade το λογαριασμό για να κερδίζεις το 100% από τους RR, δεν πρόκειται να δεις χαϊρι γιατί τώρα κερδίζεις μόλις το 40%. Μπορεί στο σκαρλετ να είναι σταθεροί σχετικά οι RR (6-7 κλικ μ.ο.) αλλά αυτό δεν αρκεί για να είναι κερδοφόροι ώντας απλό μέλος .... οπότε ή μπαίνεις στο τρυπάκι να βάλεις φράγκα, ή μην ασχολείσαι με RR ... ;)

ΟΚ φίλε μου, σ' ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11461

• panosk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
artista88 έγραψε:
Ρε φιλε εσυ επενδυσες τις οικονομιες μιας ζωης....!! :P
Τα επαιξες ολα σε μια ζαριά...! :P
Προσεχε λιγο με τα οικονομικα ρισκα και συμβουλεψου και κανεναν ειδικο
αν εχεις εθισμο. :blink:

Προφανώς φίλε μου δεν κατάλαβες ότι κάνω χιούμορ με την έκφραση "το τεράστιο ποσό'. Δεν πειράζει όμως. Ο εποικοδομητικός διάλογος βασίζεται στο να καταλαβαίνεις τι θέλει να πεί ο συνομιλητής σου και να έχεις τι διάθεση να βοηθήσεις. Όλοι μας μπορούμε να μιλήσουμε πολλές γλώσσες, το θέμα είναι να μιλάμε την καλύτερη.
Την καλημέρα μου να έχεις.

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11462

• johnny4ptc
  • Το Άβαταρ του/της johnny4ptc
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 62
  • Κάρμα: 5
sirgeo4a έγραψε:

Και να συμπληρώσω στα λεγόμενα του sirgeo4a, ότι δεν αρκεί μόνο η αναβάθμιση.
Θα πρέπει να ρίξεις στο ελάχιστο δυνατό και το κόστος των ενοικιάσεων, που σημαίνει ότι θα πρέπει να επεκτείνεις τις ενοικιάσεις στο max δυνατό για να επωφεληθείς τη μεγαλύτερη δυνατή έκπτωση. Αλλιώς, με ενοικιάσεις μήνα-μήνα και πληρωμές χωρίς έκπτωση, πάλι οι μέσοι όροι σου θα είναι κάτω από τον κρίσιμο Μ.Ο. μεταξύ ζημίας-κέρδους (το γνωστό και μη -από τους υπολογισμούς μας- εξαιρετέο BEP). Άρα, φρόντισε αναλόγως των διαθέσιμων χρημάτων σου να ενοικιάζεις τόσους όσους μπορείς και να επεκτείνεις αμέσως (ή τουλάχιστον, πριν λήξει ο αρχικός μήνας).

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11463

• panosk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
johnny4ptc έγραψε:
sirgeo4a έγραψε:

Και να συμπληρώσω στα λεγόμενα του sirgeo4a, ότι δεν αρκεί μόνο η αναβάθμιση.
Θα πρέπει να ρίξεις στο ελάχιστο δυνατό και το κόστος των ενοικιάσεων, που σημαίνει ότι θα πρέπει να επεκτείνεις τις ενοικιάσεις στο max δυνατό για να επωφεληθείς τη μεγαλύτερη δυνατή έκπτωση. Αλλιώς, με ενοικιάσεις μήνα-μήνα και πληρωμές χωρίς έκπτωση, πάλι οι μέσοι όροι σου θα είναι κάτω από τον κρίσιμο Μ.Ο. μεταξύ ζημίας-κέρδους (το γνωστό και μη -από τους υπολογισμούς μας- εξαιρετέο BEP). Άρα, φρόντισε αναλόγως των διαθέσιμων χρημάτων σου να ενοικιάζεις τόσους όσους μπορείς και να επεκτείνεις αμέσως (ή τουλάχιστον, πριν λήξει ο αρχικός μήνας).
Όταν λές να επεκτείνω αμέσως εννοείς να νοικιάζω και κατευθείαν να επεκτείνω; Και αν ναι πόσες ημέρες; Εξαρτάται απο τα οικονομικά που διαθέτω; Είναι μια ολόκληρη διαδικασία βέβαια και στρατηγική. Γιατί καταλαβαίνεται σαν νέος στο χώρο αυτό δεν θέλω αμέσως να κάνω αναβάθμιση λογαριασμού αλλά θέλω να δώ πώς δουλεύουν τα site αυτά και μετά βλέπουμε.
Κάτι ακόμα. Τους ρρ που έχω (10) και έχω σκοπό να τους επεκτείνω στο άμεσο μέλλον (1-2 εβδομάδες) την αυτοπληρωμή να την έχω ενεργοποιημένη ή να την κλείσω.
Σας ευχαριστώ.
Τελευταία διόρθωση: 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν από panosk.

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11464

• johnny4ptc
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
Καλό είναι να επεκτείνεις για τις περισσότερες ημέρες που δίνουν και τη μεγαλύτερη έκπτωση, δε θυμάμαι τώρα πόσες ημέρες δίνει max το SC. Αν δεν μπορείς, τουλάχιστον προγραμμάτισε για τις αμέσως λιγότερες, αλλά πάλι οριακά θα είσαι. Αλλά μήνα-μήνα και χωρίς αναβάθμιση, όχι, γιατί θα μπαίνεις μέσα χάνοντας συνεχώς τα λεφτά σου. Το SC ως PTC αποτελεί εγγύηση, αλλά δυστυχώς είναι έτσι στημένο που από το μηδέν χωρίς επένδυση δε "χτίζεις" λογαριασμό.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": panosk

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11465

• johnny4ptc
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
panosk έγραψε:
Κάτι ακόμα. Τους ρρ που έχω (10) και έχω σκοπό να τους επεκτείνω στο άμεσο μέλλον (1-2 εβδομάδες) την αυτοπληρωμή να την έχω ενεργοποιημένη ή να την κλείσω.

Κοίτα, η Αυτοπληρωμή παντού είναι βασικά λύση ανάγκης.

Ο κανόνας που ισχύει σε όλα ανεξαιρέτως τα PTC είναι ο εξής ένας:
Η Αυτοπληρωμή δίνει μια συγκεκριμένη έκπτωση, δες πόσο είναι αυτή στο SC.
Τα πακέτα επεκτάσεων των ενοικιάσεων δίνουν επίσης συγκεκριμένες εκπτώσεις το καθένα.
Αν οι επεκτάσεις που μπορείς να κάνεις δίνουν μικρότερη έκπτωση από αυτή της Αυτοπληρωμής, συμφέρει να την έχεις ενεργοποιημένη. Αλλιώς, αν οι επεκτάσεις σου δίνουν μεγαλύτερη έκπτωση, τότε απαραίτητα την έχεις κλειστή.

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11467

• artista88
  • Το Άβαταρ του/της artista88
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 355
  • Κάρμα: 28
panosk έγραψε:
Προφανώς φίλε μου δεν κατάλαβες ότι κάνω χιούμορ με την έκφραση "το τεράστιο ποσό'. Δεν πειράζει όμως. Ο εποικοδομητικός διάλογος βασίζεται στο να καταλαβαίνεις τι θέλει να πεί ο συνομιλητής σου και να έχεις τι διάθεση να βοηθήσεις. Όλοι μας μπορούμε να μιλήσουμε πολλές γλώσσες, το θέμα είναι να μιλάμε την καλύτερη.

Ρε πιστολερο συνεχισα το χιουμορ που εκανες με χιουμορ.
Φορουμ ειμαστε και ανθρωποι γι'αυτο κανουμε και κανα "πειραγμα", αλλα χωρις προσβολες. ;)
Αντε πρωινιατικα και κυριακη ειμαι χωρις καφε ακομα. :blink:
Καλη συνεχεια να εχουμε. :)
Ελαχιστο ποσο εξαργυρωσης $0.10 - Αμεσες Πληρωμες - Unique Script

.

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11472

• sirgeo4a
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Platinum Member
Λοιπόν αφού το πιάσαμε ζεστά το θέμα ας πούμε μερικά νούμερα. Θα αναλύσω πάνω κάτω το δικό μου σενάριο…
Έστω ότι αγοράσαμε την Yearly Silver (50$) και έχουμε νοικιάσει τους 200RR που επιτρέπει max….
Εικάζοντας ότι τους έχουμε «στρώσει» σε έναν ρεαλιστικό μ.ο. ας πούμε της τάξης του 6,4 … οι RR θα σου αποδώσουν:
6,4*200=1280 κλικ*0,001=1,28 $ την ημέρα
Θεωρώντας ότι τους RR τους ανανεώνεις κάθε μήνα, δλδ κοστίζει ο καθένας 0,15$ το μήνα, τότε σε έναν μήνα 30 ημερών θα κοστίσουν (0,15*200)/30= 1$ ανά ημέρα
Η golden συνδρομή που είπαμε κοστίζει 50$ το χρόνο αντιστοιχεί σε 50/365=0,137$ την ημέρα
Άρα συνολικό κόστος ανά ημέρα= 1+0,137= 1,137 $ και απόδοση 1,28$
Συνεπώς κέρδος 1,28-1,137=0,143$ κατά προσέγγιση την ημέρα από τους RR.
Από εκεί και πέρα όσο πιο μεγάλες επεκτάσεις κάνεις τους καλούς, τόσο πιο καλά κέρδη θα έχεις…
Δεν ξέρω αν το χειρίζομαι καλά το θέμα, αν κάποιος έχει να κάνει κάποια υπόδειξη κλπ ευπρόσδεκτη …

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11473

• johnny4ptc
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
Καλά το χειρίζεσαι και το αναλλύεις, πάντως τα $0,143 φαίνονται αρκετά αλλά στην πραγματικότητα είναι οριακά.
Το BEP στο παράδειγμά σου είναι 5,685 και μιλάς για ρεαλιστικό Μ.Ο. 6,4 στρωμένο, αλλά στην πράξη παίζει από 4,0 έως 6,0+! Γεμάτο το forum του SC από στατιστικά με τέτοιους Μ.Ο. και μπορώ να μιλήσω και με εμπειρίες από πρώτο χέρι.
Σίγουρα, αν έχει κάποιος σκοπό να χτίσει έναν κερδοφόρο λογαριασμό με μέλλον, βασισμένο στον κατάλληλο (μεγάλο) αριθμό για κάθε συνδρομή RR που μονίμως θα αυτοσυντηρούνται και θα του βγάζουν και τις συνδρομές του, οι μέγιστες επεκτάσεις είναι μονόδρομος. Δεν έχει κανέναν λόγο να αφήνει να λήγουν οι "κακοί" και να ανανεώνει μόνο τους "καλούς", ιδίως μήνα-μήνα με μηδέν έκπτωση! Το πως οι καλοί μπορεί να γίνουν κακοί (και τούμπαλιν), το ξέρουμε στην πράξη...

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11474

• panosk
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
artista88 έγραψε:
panosk έγραψε:

Ρε πιστολερο συνεχισα το χιουμορ που εκανες με χιουμορ.
Φορουμ ειμαστε και ανθρωποι γι'αυτο κανουμε και κανα "πειραγμα", αλλα χωρις προσβολες. ;)
Αντε πρωινιατικα και κυριακη ειμαι χωρις καφε ακομα. :blink:
Καλη συνεχεια να εχουμε. :)

ΟΚ φίλε. Εντάξει. Καλή συνέχεια επίσης.

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11475

• sirgeo4a
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Platinum Member
Φίλε johnny4ptc εννοείται ότι αν θέλεις να χτίσεις λογαριασμό δεν μιλάμε για ανανεώσεις των 30 ημερών ... εγώ πχ έχω 22 RR με 365 ημέρες και 160 περίπου με 150 ημέρες .... όλοι αυτοί είναι από 5,90 μ.ο. και πάνω. Τους υπόλοιπους τους "στρώνω" ακόμα... Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω σημαντικές διακυμάνσεις στους μ.ο. αυτών που έκανα μεγάλες επεκτάσεις (πράγμα συχνό ας πούμε στο neobux). Μπορώ να πω ότι είναι σταθεροί .... μέχρι στιγμής ξαναλέω ...
Έχω τη συνδρομή ακριβώς 2 μήνες και 1 ημέρα. Από τα μέσα Απρίλη κρατάω πλέον στατιστικά για τους RR σε excel και υπολογίζω όλο αυτό το παραπάνω που ειπα, αν θέλεις ονόμασέ το worst case scenario (χωρίς δλδ το όφελος από τις μεγάλες επεκτάσεις).
Δίνω και ένα print screen ...

Tespa εύχομαι απλά να συνεχίσει έτσι ... αν και θα αργήσω να πάρω τα φράγκα που επένδυσα... οποιοδηποτε σχολιο ευπροσδεκτο

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11476

• johnny4ptc
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Elite Member
Ωραίος Mr sirgeo4a!
Αν έχεις υπομονή και συνεχίσεις το ίδιο μελετημένα, θαφτάσεις και να πάρεις πίσω την επένδυση και να σου "γεννάνε" συνεχώς (αποσβέσεις, αναβαθμίσεις λογαριασμού και κέρδη) οι RR σου από κει και πέρα. Εύχομαι τα καλύτερα ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sirgeo4a

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #11477

• sirgeo4a
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Platinum Member
Σε ευχαριστώ πολύ johnny4ptc, παρομοίως :)

απλά πάντα το τρυπάκι είναι, να τους πάω όλους 365 ημέρες ή να πάω σε μεγαλύτερη συνδρομή και περισσότερους RR ή να πάρω πρώτα τα φράγκα πίσω? χε χε

θα δείξει, πάντως μέχρι τις 29 του Μάη έχει cash back promo για όσους ενδιαφέρονται ..... βάζεις μέχρι 99$ και σου δίνει 10% bonus ... από 100$ έως 499$ δίνει 15% bonus και για 500$ και πάνω 20% Bonus .... εννοείται στο Purchase balance ...

Αν κάποιος θέλει να βάλει φράγκα δλδ είναι μια καλή ευκαιρία ...

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11486

• admin
  • Το Άβαταρ του/της admin
μπραβο sirgeo4a.. μακαρι να συνεχισεις ετσι.. θελει υπομονη και επιμονη

Κάποιοι υπολογισμοί 2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11490

• sirgeo4a
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Platinum Member
thank you admin να'σαι καλά ;)
loading...
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.388 δευτερόλεπτα