Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Συζητήσεις για BitCoin Mining

ΘΕΜΑ: Συζητηση για mining

Συζητηση για mining 2 Μήνες 2 Ημέρες πριν #21636

• alex193
  • Το Άβαταρ του/της alex193
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 117
  • Κάρμα: 3
εδω μπορουν οσοι θελουν να εκφραζουν αποριες ,ιδεες,αποψεις σχετικα με το Mining σε crypto....
Eργασια απο το σπιτι
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Συζητηση για mining 1 Μήνας 2 Εβδομάδες πριν #21650

• koraki83
  • Το Άβαταρ του/της koraki83
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Premium Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 0
Αξίζει το mining σε άλλα crypto πλην bitcoin μέσω pc?To εξασκεί κανείς?

Συζητηση για mining 1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν #21652

• alex193
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Moderator
koraki δε ξερω πως το αντιμετωπιζει ο καθενας αυτο που ρωτας...σε ο,τι αφορα εμενα πιστευω οτι αξιζει υστερα απο μετρησεις που εκανα..
...προσωπικα περα απο το bitcoin και το προγραμμα που εχω ανφερει σε αλλο thread κανω mining σε monero...στο laptop μου ,με την καρτα ομως γραφικων- GPU....και ο λογος ειναι οτι ολο το CPU το χρησιμοποιω για το bitcoin καθως επισης το Mining στην καρτα γραφικων μου, μου καταναλωνει σχετικα λιγη ενεργεια...το εχω μετρησει με μετρητη καταναλωσης watt...περιπου 25 ισως 30 watt παραπανω καιω κατα τη διαρκεια του mining στο monero...
...τωρα το θεμα ειναι οτι επειδη δεν υπαρχουν προγραμματακια οπως για το mining σε bitcoin τα οποια τα κατεβαζεις και τα ενεργοποιεις χωρις να κανεις τιποτα δυσκολο,το Mining σε monero θελει comand line το οποιο δε γνωριζω προσωπικα πως γινεται...την εγκατασταση μου την εκανε ενας φιλος ο οποιος ειναι προγραμματιστης και γνωριζει ..εγω μπαινω παταω ενα εικονιδιο και το mining ξεκιναει και τρεχει...
...αν ειμαι ικανοποιημενος???....ε δε σκαβω κιολας ...ο,τι παρω κερδος ειναι απο τη στιγμη που καλυπτει τα εξοδα της καταναλωσης ρευματος....
...αυτα.....
Eργασια απο το σπιτι
Τελευταία διόρθωση: 1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν από alex193.

Συζητηση για mining 3 Εβδομάδες 4 Ημέρες πριν #21655

• alex193
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Moderator
σε ο,τι αφορα το προγραμματακι computta αυτο που εχω να σας πω πλεον 100% εξακριβωμενα απο προσωπικες πλεον μετρησεις με τα αναλογα μηχανηματα ειναι οτι οταν προγραμμα λειτουργει σε Smart mode , τουλαχιστον ετσι το χρησιμοποιω εγω,καταναλωνει μολις 15 watt ενεργειας...
...για να το κανουμε πιο κατανοητο...ο υπολογιστης μου με τη χρηση που τον κανω οταν τον εχω ανοιχτο μου καταναλωνει γυρω στα 30 watt την ωρα....οταν ανοιγω το software να τρεξει και να κανει Mining παντα σε smart mode η καταναλωση ανεβαινει στα 45 watt την ωρα...νομιζω λοιπον οτι τα επιπλεον αυτα 15 watt δεν ειναι κατι το τρομερο σε καταναλωση σε σχεση με τα satoshi που κερδιζω...
...τα satoshi που κερδιζω αν καποιος εχει απορια ειναι γυρω στα 110 satoshi την ωρα τα οποια μεταφραζονται σημερα που κανω το post σε 1,1 cents....
...τωρα για οσους βαριουνται να κανουν πραξεις και υπολογισμους...
...το software καταναλωνει 1 κιλοβατωρα σε 67 ωρες ,παντα μιλαμε αθροιστικα...
...αν ομως το software δουλεψει 67 ωρες εγω θα μαζεψω 74 cents περιπου του δολαριου
....1 κιλοβατωρα νομιζω οτι κοστιζει αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα 19,4 cents του Ευρω
....οποτε πιστευω να κατανοειτε οτι η αποδοση που εχω υπερκαλυπτει αυτα που χρεωνομαι απο την καταναλωση ρευματος...
...και αν η τιμη του btc ανεβει τοτε νομιζω οτι αξιζει πραγματικα η ολη δουλεια...

....δεδομενου οτι η computta εριξε το Minimum για withdraw στα 5 mbtc Πιστευω οτι πολυ συντομα θα σας ανεβασω και αποδειξη πληρωμης...αν ολα κυλησουν ομαλα...

...θελω να τονισω οτι τα νουμερα σχετικα με τις αποδοσεις σε satoshi αφορουν τον δικο μου υπολογιστη...δε ξερω τι συμβαινει σε αλλους υπολογιστες...
Eργασια απο το σπιτι
loading...
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.307 δευτερόλεπτα