Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Εδώ θα γίνονται όλες οι συζητήσεις για το NEOBUX.

ΘΕΜΑ: 1o task de plirwnei, 2o plirwnei ! (???)

1o task de plirwnei, 2o plirwnei ! (???) 2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #12658

• slash
  • Το Άβαταρ του/της slash
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Senior Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
Παρατήρησα τον τελευταίο καιρό πως αρχίζω να πληρώνομαι από το 2ο τασκ και μετά.

Για να γίνω πιο σαφής : Κάνω το 1ο τασκ του μινιτζομπ, πετυχαίνω το accuracy που χρειάζεται η και παραπάνω οπότε μπορώ και να προχωρήσω στο επόμενο (λογικό ως εδώ)

Το θέμα είναι ότι αν στο 2ο τασκ ο μέσος όρος μου πέσει επειδή κάνω λάθη τότε μπαίνω σε expelled mode χωρίς να πληρωθώ ούτε το 1ο (που το έκανα σωστό). Εφόσον συνεχίζω από το 2ο τασκ και μετά να έχω επιτρεπτό accuracy τότε πληρώνομαι από το 2ο τασκ και πάνω, κοινώς το 1ο τασκ ότι και να συμβεί δεν το πληρώνομαι!

Ήταν έτσι από πάντα? Μήπως επίτηδες δε πληρωνόμαστε το 1ο τασκ το οποίο απλά θεωρείται προαπαιτούμενη η επιτυχία για να προχωρήσουμε και να πληρωθούμε?

Η απορία μου επί της ουσίας δλδ όπως είπα και πάνω είναι πως ακόμα κιαν πετύχεις λεφτά από το 1ο τασκ δεν παίρνεις, το οποίο το θεωρώ άδικο άσχετα από το αν πετυχαίνω το επόμενο η όχι

Θεωρητικό Παράδειγμα

Απαιτούμενο accuracy 16/20

1ο τασκ = 19/20 (δεν πληρώνομαι αλλά προχωράω στο 2ο τασκ)

2ο τασκ = 11/20

σύνολο 30/40 = 15/20 < 16, άρα τρώω μπαν χωρίς να πληρωθώ τίποτα...Ποια η γνώμη/γνώση σας πάνω στο θέμα???
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

1o task de plirwnei, 2o plirwnei ! (???) 2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #12661

• sirgeo4a
  • Το Άβαταρ του/της sirgeo4a
  • COM_KUNENA_OFFLINE
  • Platinum Member
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 36
  • Κάρμα: 0
Όντως το 1ο τασκ δεν το πληρώνεσαι, από εκεί και πέρα όμως κάθε τασκ είτε το περάσεις είτε όχι το πληρώνεσαι κανονικά, ακόμη και στο 2ο να κοπείς δηλαδή, το πληρώνεσαι. Παλαιότερα πληρωνόσουν το πρώτο είτε το περνούσες είτε όχι και δεν πληρωνόσουν το τελευταίο που δεν περνούσες. Νομίζω παρόλο που δεν μας συμφέρει, έτσι όπως είναι τώρα είναι πιο "δίκαιο" αν και ουσιαστικά ακόμη και όλα τα τασκ ενός minijob να κάνεις επιτυχημένα, στο τέλος πάλι δεν θα έχεις πληρωθεί το πρώτο.
Τελευταία διόρθωση: 2 Χρόνια 7 Μήνες πριν από sirgeo4a.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
loading...
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.200 δευτερόλεπτα